Туреччина перестала видавати посвідку на проживання росіянам. Українцям трохи легше

Починаючи з 26 грудня росіяни, які вирішили пройти процедуру отримання посвідки на проживання (ПНП) в Туреччині, зіткнулися зі скасуванням візитів до чиновників або безпосередньо одержують відмову у видачі документів. Про це з посиланням на людей, які спробували легалізуватися, пише Vpost, - повідомляє "Настоящее Время".

"Спочатку з 26 грудня раптово посилили правила, зажадали надавати для заявки на ПНП підтвердження віддаленої роботи, причому люди дізналися про це вже заднім числом, потім почала з'являтися інформація про відмови в ПНП, а сьогодні мені скасували рандеву, на якій мав подавати документи", – розповідає росіянин із Фетхіє.

Інший росіянин, який винайняв квартиру в Ізмірі на рік, каже, що йому з дружиною відмовили у видачі ПНП з формулюванням "неясність намірів перебування в країні".

Без візи росіяни можуть перебувати в Туреччині по 60 днів у півріччі та 90 днів – з виїздом. Потім потрібно виїхати на 90 днів в іншу країну, і можна розпочинати цикл спочатку.

Туристична ПНП дає право перебувати в Туреччині рік, раніше йому необхідні були лише підтвердження доходу та нотаріально засвідчений договір оренди житла від півроку.

На відмову в отриманні ПНП почали скаржитися і громадяни України, але їм дозволено перебувати в країні без оформлення документів до завершення військових дій.

Джерело VPost у турецькій дипломатичній місії в Москві розповіло, що відмови пов'язані зі зміною вимог до заявників та списку документів, що надаються. На його думку, ясність має настати найближчими днями.

Зазначається, що це вже третя зміна для іноземців за рік: у березні перестали видавати та продовжувати туристичну ПНП у туристичній Анталії, а у червні заборонили міняти місце проживання після подачі документів у багатьох популярних у туристів районах країни.

Як повідомлялося, тисяча кримських татар евакуювалися з півострова до Туреччини, щоб уникнути мобілізації.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті