Туреччина офіційно схвалила заявку Швеції на вступ до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно затвердив ратифікацію вступу Швеції в НАТО. Нині Угорщина залишилася єдиною країною, яка поки не погодила вступ скандинавської країни в Альянс. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Офіційний вісник Туреччини. 

Як повідомляється, Ердоган підписав закон через день після того, як 23 січня турецький парламент проголосував за ратифікацію заявки Швеції. Рішення підтримали після кількох місяців обговорень. Тепер документ мають надіслати до Вашингтона. 

Зауважимо, що ще у травні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го, а от заявку Швеції затримали Туреччина й Угорщина.

Анкара звинувачувала Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких Туреччина вважає терористами, включно з "Робітничою партією Курдистану" (РПК).

Швеція наполягала на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО, але все ж таки окремо посилила закони проти тероризму та зняла обмеження на експорт зброї в Туреччину.

Наразі і в Угорщині готові говорити про вступ Швеції в НАТО. Так, прем’єр-міністр Віктор Орбан публічно заявив, що його уряд підтримує це рішення і закликав парламент зробити так само.

Після погодження з боку усіх країн Альянсу Швеція стане 32 його членом.

Нагадаємо, парламент Туреччини після кількох місяців обговорення схвалив вступ Швеції в НАТО 23 січня. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті