Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

Парламент Туреччини після кількох місяців обговорення схвалив вступ Швеції в НАТО 23 січня. Про це повідомляє Bloomberg.

"Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО після кількох місяців обговорень, внаслідок чого Угорщина залишилася єдиним противником розширення оборонного альянсу на північ. Пленарне засідання парламенту в Анкарі у вівторок проголосувало за ухвалення заяви Швеції, відправивши документ назад президенту Реджепу Таїпу Ердогану для остаточного підписання, перш ніж його можна буде передати на зберігання в Держдепартамент США у Вашингтоні", - сказано в повідомленні.

Bloomberg зазначає, що цей крок ставить Швецію на порозі реалізації своєї мети стати 32-м членом Організації Північноатлантичного договору, за рік і вісім місяців після подачі заяви, яка ознаменувала поворот у її оборонній політиці. 

"Рухаючись у ногу із сусідньою Фінляндією, Стокгольм у травні 2022 року дійшов висновку, що вступ до альянсу буде найкращим способом стримати будь-яку агресію з боку Росії після вторгнення на Україну. Фінляндія вступила до НАТО у квітні", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що парламентська комісія в Туреччині схвалила прийом Швеції в НАТО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті