"Це не Росія, це не Пекін": литовський дипломат назвав кроки, завдяки яким Україна може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті

Україна все ще може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні, але для цього потрібно докласти більше зусиль й зробити конкретні кроки. Про це заявив литовський дипломат, ексзаступник міністра закордонних справ Литви Жиґімантас Павільоніс в інтервʼю "Голосу Америки українською", опублікованому 28 травня.

"Як казав Джеймс Бонд, ніколи не кажи ніколи. Треба боротися до останного. Я був заступником міністра закордонних справ, був присутній на тих самітах НАТО. Іноді ми ухвалювали рішення о шостій ранку. Ніколи не здавайся. Це не Росія, це не Пекін. Наші союзники - це демократичні країни, які дуже чутливі до програшів у війні. Вони не хочуть, щоб Україна перетворилася на ще один Афганістан. Вашингтон не може цього допустити, тому що демократії як пріоритету зовнішньої політики США прийде кінець. Американське лідерство закінчиться, і не лише в нашому регіоні, а і всюди. В Латинській Америці, в Африці, в Азії та Тихоокеанському регіоні. Я не думаю, що Україна використала весь свій потенціал у цій лобістській грі. Відправляйте своїх парламентарів, робіть це разом зі своєю опозицією, не бійтеся демонструвати совї відмінності. Це те, що подобається американцям. Коли відмінності працюють на спільну мету. Коли ліві та праві працюють разом. Відвідайте кожен штат, звертайтесь до своєї бізнес-спільноти та просіть нашу бізнес-спільноту... Насправді я навіть не бачу, чому Україна не може досягнути цього. Працюйте на цей результат. І навіть якщо у вас не все вийде на Вашингтонскому саміті НАТО, ми, литовці, як ніхто це знаємо... Ми вели ці битви до останнього кожного саміту", - сказав Павільоніс.

Раніше повідомлялося, що Зеленського попросили не вимагати від НАТО "неможливого" й не звертатися з питанням членства України цьогоріч.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті