The Economist у контексті можливого наступу РФ на Харків повідомило, що у Східному Сибіру зараз тренуються близько 120 000 військових

Росія хоче зробити Харків непридатним для життя, посилюючи бомбардування та здійснити наступ на місто. Статтю про це розмістило видання The Economist, - пише Суспільне.

Видання зазначає, що на цьому етапі точні наміри Росії не ясні, хоча є явні ознаки того, що вона готується до великого літнього наступу.

"Українське джерело видання повідомило, що Росія зараз тренує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру. 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія мобілізує ще 300 тисяч у червні. Харків – один із кількох можливих напрямків майбутнього штурму", - йдеться у статті.

Також нагадується, що Росія посилила бомбардування Харкова в грудні 2023 року, приблизно в той час, коли стало зрозумілими проблеми з американською військовою допомогою. Відтоді місто потерпало від більше балістичних ракет, ніж будь-коли з початку вторгнення. Напади безпілотників почастішали: вони літають швидше і вище.

Видання пише, що російські війська спочатку атакували енергетичні обʼєкти в місті та області, а згодом почали скидати керовані бомби. Тоді й зʼявилися атаки, які називають "double-tap" — де після першого відразу слідує другий в одну й ту ж саму точку.

Військові джерела в Києві стверджують, що Росія вирішила зробити Харків "сірою зоною", непридатною для проживання цивільних. Журналісти видання поспілкувалися з міським головою Ігорем Тереховим, де той "рішуче заперечує цю гіпотезу", оскільки місто "не має наміру здаватися".

Терехов каже, що потрібне ППО та винищувачі F-16, за допомогою яких можна було б збивати російські бомбардувальники, які націлюють керовані бомби на Харків. Видання пише, що "Росія знищила деякі з поставлених із Заходу одиниць ППО Patriot, які Україна використовувала для захисту таких міст, як Харків".

Військова операція із захоплення Харкова була б надскладним завданням для Росії. Востаннє вона намагалася зробити це у 2022 році, коли місто було набагато гірше захищене. Проте і тоді армія РФ зазнала провалу.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті