The Economist назвав Трампа найбільшою загрозою для світу

У разі перемоги на майбутніх виборах у США Дональд Трамп може стати "найбільшою геополітичною загрозою". Про це йдеться у статті тижневика The Economist.

"Тінь нависла над світом. Це наш 38-й щорічний прогноз на наступний рік, і за весь цей час жодна людина не затьмарила наш аналіз так сильно, як Дональд Трамп затьмарює 2024 рік", — йдеться у статті.

The Economist наголошує, що США стикаються зі зростаючою ворожістю за кордоном: їй протистоять РФ в Україні, Іран і його союзники на Близькому Сході, Китай через Тайванську протоку і в Південнокитайському морі.

"Ці три країни координують свої зусилля та поділяють бачення нового міжнародного порядку, у якому сила є правою, а автократи у безпеці", — зазначають аналітики.

На Близькому Сході Трамп, найімовірніше, беззастережно підтримуватиме Ізраїль. В Азії він може бути готовий піти на угоду з головою КНР Сі Цзіньпіном, щоб відмовитися від Тайваню, оскільки не розуміє, навіщо Америці вступати у війну з ядерною наддержавою заради крихітного острова.

Аналітики зазначають, що Трамп вважає, що для Америки витрачати кров і ресурси в Європі – це погана угода. Тому він погрожує закінчити війну в Україні за один день і зруйнувати НАТО, можливо, відмовившись від зобов'язання Америки розглядати напад на одну країну як напад на всі.

Крім того, знаючи, що Америка залишить Європу, Путін матиме стимул продовжувати війну проти України та прибрати до рук колишні радянські країни, такі як Молдова або країни Балтії.

Як повідомлялося раніше, Трамп заявив, що змусить Зеленського і путіна укласти мирну угоду.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті