Сторони ще не мають погоджених позицій, як розпочинати переговорний процес про завершення війни в Україні – політолог

Зараз відбувається боротьба, якими можуть бути компромісні пункти майбутнього мирного плану про завершення війни в Україні. Про це в коментарі "ОстроВу" розповів політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

"Зараз за рахунок задіяння медійних можливостей різних сторін відбувається тестування різних можливих пунктів для входження в перемовний процес. Зараз сторони ще не мають погоджених позицій, як розпочинати цей перемовний процес.  Коли – в принціпі цілком зрозуміло, це може бути ледь не в перший день після інавгурації Дональда Трампа. Але на яких позиціях? От власне ми зараз маємо таку боротьбу різних варіацій, якими можуть бути компромісні пункти майбутнього мирного плану", - розповів він.

За його словами, вся інформація, яка зараз видається через засоби масової інформації, це більше інформаційна пожива і предмет для подальших консультацій серед європейських, американських та українських політиків.

"До речі, це так само і певний тиск безпосередньо на російського агресора. Тому що низка позицій імовірного мирного плану, вона на перший погляд підходить Москві, але якщо ти починаєш його аналізувати, то є розуміння, що російський агресор може відмовитись від реалізації. Наприклад, 20 років без НАТО чи озброювання України з боку Сполучених Штатів, поки буде там діяти демілітаризована зона.  Виходячи з заяв і загалом позиціонування росіян, то такі речі будуть сприйняті вкрай песимістично з їхнього боку. І таких нюансів дуже багато.

Але за рахунок ось низки таких інформаційних вкидів ми загалом бачимо, як змінюється середовище і готовність різних політичних кіл  до початку перемовного процесу.  Я не кажу зараз про фактичне завершення війни, але про початок перемовного процесу", - зазначив політичний експерт.

Як повідомлялося раніше, президент РФ Путін сподівається повернути території Курської області, зайняті українськими військовими, до інавгурації Дональда Трампа, яка призначена на 20 січня 2025 року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті