США стали активніше закликати ЄС використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні - ЗМІ

США стали активніше закликати Європейський Союз використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні. Про це повідомляє The Washington Post

Західний чиновник, який говорив із WP на умовах анонімності, зазначив, що країни Заходу дедалі більше схиляються до того, що заморожені кошти ЦБ РФ так чи інакше мають бути використані для фінансування України. 

"Схоже, в усьому світі зростає консенсус щодо того, хто буде за це платити. Це відповідальність Заходу чи Кремль теж має зіграти свою роль?" - заявив співрозмовник видання.

Як пише WP, для використання російських активів країнам необхідно подолати низку юридичних і фінансових перешкод. Водночас американські чиновники впевнені, що використання заморожених активів не замінить прямої підтримки від Вашингтона, оскільки будуть потрібні місяці або навіть більше, щоб ці гроші досягли України, пише газета.

Прихильники використання заморожених російських активів для допомоги Україні вважають, що це правильно з "економічного і морального погляду". 

Професор Гарвардського університету Ларрі Саммерс заявив, що продовження допомоги Україні тільки коштом американських платників податків неминуче призведе до скорочення видатків в інших пріоритетних галузях, наприклад, у сфері зміни клімату. 

Бельгія 11 жовтня оголосила про створення фонду в розмірі 1,7 мільярда євро, кошти якого підуть на допомогу Україні. Фінансувати цю допомогу влада Бельгії має намір за рахунок податків з доходів, отриманих від реінвестування заморожених російських активів.

За оцінками російської влади, в банках західних країн заморожено близько 300 мільярдів доларів ЦБ РФ.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би прискорити використання заморожених російських активів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті