"Сплять на землі, у багатьох немає грошей і їжі". Українські біженці намагаються залишити росію (ФОТО)

У Ленінградській та Псковській областях на кордонах росії з Євросоюзом утворилися гігантські черги. Вони здебільшого складаються з українських біженців, - повідомляє "Настоящее время".

Зазначається, що люди почали накопичуватися на прикордонних переходах із середини вересня, але в останній тиждень ситуація набула загрозливого характеру. За словами волонтерів, особливо складна ситуація склалася на прикордонних переходах Івангород, Шумилкіно та Куничина гора, Бурачки, Убилинка, Лудонка.

"На обох КПП черги по 3-7 діб, сотні людей. Сплять на землі, у багатьох немає грошей, закінчилася їжа. На Куничіній горі понад 200 (сьогодні ще один автобус приїхав). Запитала людей прямо перед шлагбаумом (перші в черзі) – стояли шість із лишком діб (мама з двома дітьми). На Шумилкіно, мені здається, вже більше тисячі (точно ніхто не знає)", – описують волонтери-очевидці обстановку на Шумилкіно та Куничіній горі.

На пункті Івангород – Нарва українські біженці, за їхніми словами, чекають на проходження кордону більше доби без їжі, води та мінімальних зручностей, на холоді. Зусиль волонтерів, які везуть людям їжу, ковдри, пінки, що вивозять із черг старих та дітей, явно недостатньо. Вони сподіваються, що розголос зверне увагу тих, хто за обов'язком служби зобов'язаний вирішувати подібні питання.

Збір на допомогу біженцям оголосив голова псковського "Яблука" Лев Шлосберг.

"Друзі, в останні дні на прикордонних пропускних пунктах у Печорському, Питаловському та Себізькому районах Псковської області утворилися великі черги переважно з громадян України, які їдуть з Росії. Люди змушені чекати кілька днів, багато хто перебуває весь цей час просто неба, гостро потребують гарячої їжи, води, теплого одягу. На прикордонних переходах працюють волонтери, але їх зусиль недостатньо, щоб допомогти всім", - повідомив у Фейсбук Шлосберг.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті