Зберегти канали звʼязку: голова ОБСЄ заперечує проти виключення росії з організації

Генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельґа Марія Шмід проти виключення росії з ОБСЄ, заявивши при цьому, що "сидіти за одним столом – не означає обмінюватися дипломатичними люб’язностями". Про це вона сказала в інтерв'ю німецькій газеті "Die Welt", пише "Главком" 9 січня.

"Я вважаю, що наразі є сенс, щоб росія продовжувала залишатися членом ОБСЄ", – сказала Шмід.

Вона підкреслила, що, на відміну від Ради Європи, ОБСЄ не має механізму призупинення членства, через який можна було б виключити росію.

"ОБСЄ виникла з протистояння часів "холодної війни". Вона була заснована країнами, які мали дуже різні інтереси, але хотіли запобігти ескалації", – зазначила Шмід, аргументуючи таку позицію необхідністю зберегти "канали зв’язку".

Вона підкреслила, що тримати дипломатичні канали відкритими не означає домовлятися, а сидіти за одним столом – не означає обмінюватися дипломатичними люб’язностями.

Раніше повідомлялось, що українська делегація бойкотуватиме засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ, а Президент України Володимир Зеленський закликав виключити росію зі складу організації.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті