Сіярто заявив про скандал через пораду ЄК отримувати нафту через Хорватію. У контексті згадав українців

Голова МЗС Угорщини Пітер Сіярто заявив, що Хорватія не є надійним транзитером нафти, і що порада Єврокомісії користуватись відповідним трубопроводом - це "скандал". Про це Сіярто написав у facebook 2 серпня.

"Скандал! Лист віце-президента ще раз доводить, що українці можуть дозволити собі робити з країнами-членами ЄС все, що завгодно, особливо якщо вони виступають за мир і не постачають зброю", - написав угорський міністр.

За словами Сіярто, окрім того, що ці два листи Домбровскіса (йому та його словацькому колезі. - "ОстроВ") підтверджують, що це скоординовані дії Брюсселя, існує ще одна велика проблема з "хорватським варіантом". 

"Хорватія просто не є надійним транзитером. Вона ненадійна, тому що з початку війни підвищила транзитну ціну на нафту в п'ять разів порівняно з середньоринковою. Вона ненадійна, тому що унеможливила для MOL довгострокові контракти на транспортування нафти. ...Він (трубопровід. - "ОстроВ") є ненадійним, оскільки інвестиції, необхідні для збільшення пропускної здатності трубопроводу, не були здійснені, а показники максимальної пропускної здатності ніколи не були доведені. Таким чином, припинення поставок нафти зі сходу залишить Угорщину і Словаччину на милість ненадійної транзитної країни", - написав Сіярто. 

Він також зазначив, що порада Домбровскіса є наслідком проханням влади Хорватії.

"Щодо хорватів: очевидним збігом є те, що позавчора хорватський прем'єр-міністр написав листа Президенту Єврокомісії з проханням прокласти нафтопровід через Хорватію", - зазначив з цього приводу Сіярто. 

Раніше повідомлялось, що у Єврокомісії офіційно порадили Словаччині й Угорщині відмовитись від нафти РФ й використовувати трубопровід, який проходить через Хорватію.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті