У Єврокомісії офіційно порадили Словаччині й Угорщині відмовитись від нафти РФ й використовувати трубопровід, який проходить через Хорватію

У відповідь на паніку Угорщини й Словаччини через нафту "Лукойл" віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у офіційному листі порадив країнам "активно проводити диверсифікацію, відмовившись від російського викопного палива". Про це пише Financial Times 2 серпня.

"Поточний аналіз комісії вказує на достатню пропускну спроможність для Угорщини та Словаччини альтернативними трубопроводами, такими як трубопровід JANAF Adriatic (трубопровід, яким нафта надходить з Хорватії. - "ОстроВ")", - зазначив Домбровскіс. 

Він підкреслив, що Угорщині та Словаччині "слід активно проводити диверсифікацію, відмовившись від російського викопного палива".

За словами Домбровскіса, зараз в обох країн достатня кількість поставок нафти, термінові консультації з Єврокомісією за участі України, яких вимагали Будапешт та Братислава, не знадобилися.

Віцепрезидент Єврокомісії також зауважив, що угорська енергетична компанія MOL визнала, що "Лукойл" не є власником нафти, яка надходить через Україну нафтопроводом "Дружба". Це означає, що санкції Києва не торкнулися постачань в Угорщину.

Раніше у Орбана заявили, що Угорщині не вистачатиме пального через обмеження Україною транзиту російської нафти й натякнули, що вже знайшли "юридичну лазівку".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті