Шмигаль назвав один із найдієвіших способів зробити енергосистему менш вразливою для російських атак: над цим же працюють

Прем'єрміністр України Денис Шмигаль заявив, що одним із найдієвіших способів зробити енергосистему України менш вразливою для російських атак є її децентралізація, і кроки на шляху до неї вже робляться. Про це за наслідками своєї поїздки до Волинської та Львівської областей він написав у Телеграм 27 квітня.

"Децентралізація енергосистеми — один із найдієвіших способів зробити її менш вразливою для російських ракет і дронів... Профільні міністерства працюють над тим, щоб поставити у прифронтові регіони так звані децентралізовані джерела електроенергії: газові турбіни, когенераційні установки, модульні котельні", - написав Шмигаль.

Він також зазначив, що під час поїздки до Волинської та Львівської областей оглянули хід будівництва другого рівня захисту на енергетичних підстанціях. 

"Переконалися, що роботи всі будуть завершені вчасно", - написав прем'єр.

За його словами, ворог активізував атаки на цивільні енергетичні об’єкти, цієї ночі ми знову зазнали втрат в енергосистемі, але при цьому вона залишається збалансована, графіки відключень не застосовуються і не передбачаються.

"Оперативно відновлюємо пошкоджене. Домовилися про поставки з усіма країнами-партнерами, які мають аналогічне енергетичне обладнання. Ця допомога вже надходить. Також посилюємо захист енергетичних об’єктів засобами ППО і РЕБ. Попри це, частина ракет і дронів російських терористів все ж досягає цілей. Тому мусимо бути свідомими й споживати електроенергію відповідально", - йдеться у повідомленні Шмигаля. 

Раніше повідомлялось, що Шмигаль під час поїздки до Львова домовився з міністром оборони Австралії про новий пакет допомоги на 100 млн доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті