СБУ повідомила про підозру проросійським агітаторам із Києва - блогеру РПЦ, таксисту та київській вчительці

Служба безпеки України зібрала доказову базу ще на трьох проросійських агітаторів, які виправдовували збройну агресію РФ і воєнні злочини окупантів. Про це повідомляє пресцентр СБУ. 

Як зазначається у повідомленні, всі троє фігурантів - жителі Києва.

За інформацією української спецслужби, затримано вчительку однієї зі столичних шкіл, яка виявилася ідейною прихильницею кремлівського режиму. 

"Після проведення уроків з біології освітянка записувала провокативні відеоролики та брала участь у прямих ефірах тіктоків, де поширювала фейки московської пропаганди", - йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, викладачка називала війну Росії проти України "внутрішнім громадянським конфліктом", а також виправдовувала злочини РФ, зокрема ракетно-дронові удари по цивільній інфраструктурі.

У СБУ повідомляють, що ще один затриманий - водій місцевого таксі, який чекав на захоплення столиці України. "Про це він регулярно розповідав своїм пасажирам під час поїздок, а також знайомим, з якими листувався у месенджері", - уточнюється в повідомленні.

Заочну підозру також отримав колишній клірик УПЦ (МП), який напередодні повномасштабної війни втік із Києва до Москви і звідти публічно закликає до підтримки окупантів.

"Мова йде про блогера-колаборанта Сергія Комарова, який активно "розганяє" наративи кремля щодо збройної агресії рф проти України", - уточнюють в українській спецслужбі.

Для масового поширення ворожої пропаганди зловмисник використовує медіаресурси РПЦ із загальною аудиторією понад 20 млн користувачів.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності трьох фігурантів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Злочинні дії Сергія Комарова додатково кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 436 (пропаганда війни), ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської та обласної прокуратур.

Як повідомлялося, довічне ув’язнення загрожує затриманому агенту РФ з Краматорська, який готував ракетні удари по військових шпиталях та аеродромах Донеччини. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Всі статті