СБУ оголосила у розшук колишнього секретаря Радбезу Чечні, який командував "Ахматом" у Кремінній, Рубіжному й Сєвєродонецьку

СБУ оголосила у розшук колишнього секретаря Ради безпеки Чечні Апті Алаудінова, який командував кадирівцями під час захоплення Луганщини, особисто перебував на території міст Рубіжне, Кремінна, Сєвєродонецьк та віддавав накази бойовикам загону "Ахмат". Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк 7 грудня. 

"СБУ продовжує системно документувати злочини російської окупаційної армії для передачі матеріалів до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Слідчі СБУ зібрали доказову базу на громадянина РФ, колишнього секретаря Ради економічної та громадської безпеки Чеченської республіки, заступника командуючого "2-го армійського корпусу народної міліції ЛНР", командира так зв. "загону спеціального призначення "Ахмат" генерал-майора поліції Апті Алаудінова. Задокументовано вчинення ним злочинів проти основ національної безпеки України, проти миру та безпеки людства і міжнародного правопорядку", - пише відомство. 

За даними слідства, фігурант, який на момент вчинення злочину обіймав посаду помічника голови Чеченської республіки, брав безпосередню участь у збройній агресії РФ проти України та захопленні територій нашої держави. У березні-квітні 2022 року він особисто командував так званим загоном спеціального призначення "Ахмат".

"Командувач загону "Ахмат" безпосередньо підпорядковується голові Чеченської республіки Рамзану Кадирову. У складі російської окупаційної армії кадирівці прибули  на територію України для ведення військових дій та виконання наказу кремля щодо захоплення Луганської області", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що фігурант особисто перебував у зоні бойових дій на території міст Рубіжне, Кремінна, Сєвєродонецьк та віддавав накази бойовикам загону "Ахмат". У результаті загарбницьких дій рф населені пункти Луганської області окуповані ворогом, повністю зруйнована її інфраструктура. Кількість загиблих та скалічених мирних мешканців, у тому числі дітей, обчислюється тисячами, десятки тисяч людей залишились без житла. 

У кінці 2022 року Алаудінова було призначено "заступником командувача 2 армійського корпусу народної міліції ЛНР". 

З січня 2023 року він виконує накази вищого керівництва рф щодо координації дії чеченських бойовиків, з метою недопущення деокупації захопленої території Луганської області. 

Підкреслюється, що злочинний російський режим високо оцінив «бойові заслуги» Алаудінова. За участь у так званій "СВО" указом путіна йому присвоєна зірка героя росії. Луганські маріонетки кремля нагородили його званням "героя ЛНР".

Наразі досудове розслідування завершено, матеріали кримінального провадження перебувають на розгляді в суді. Алаудінов обвинувачується у скоєнні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 110) та у здійсненні пособництва у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України). 

"Фігуранта оголошено у розшук. Оскільки він перебуває на території країни-агресора, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави", - пише СБУ. 

Раніше повідомлялось, що Алаудінову було повідомлено про підозру.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті