Саміт НАТО: у районі аеропорту Вільнюса розгорнуто 8 батарей Patriot

На саміт НАТО до Вільнюса додатково відправлено 1000 військовослужбовців із 16 країн-членів альянсу, а також зенітні батареї та винищувачі, щоб забезпечити безпеку лідерів країн-членів НАТО на саміті, що пройде лише за 32 кілометри від кордону з Білоруссю, - пише err.ee.

За повідомленням кореспондента Reuters, вісім батарей Patriot були розгорнуті в районі аеропорту Вільнюса в напрямку Калінінграда, а ще дві - в бік Білорусі.

На час саміту Німеччина розмістила в Литві 12 пускових установок ЗРК Patriot, які призначені для протидії балістичним ракетам, бойовим літакам і крилатим ракетам.

Іспанія відправила до Литви комплекси ППО NASAMS, Франція - самохідні гармати Caesar, Фінляндія, Данія і Франція - винищувачі, а Велика Британія і Франція забезпечать захист від безпілотників.

Польща і Німеччина також направили в Литву спецназ із вертольотами, а низка інших країн - підрозділи хімічного, біологічного та радіаційного захисту.

Литва цього літа втричі збільшила чисельність своїх прикордонних військ на кордоні з Білоруссю і Росією і залучила прикордонників з Латвії та Польщі. Ці країни також направили до Вільнюса поліцейських.

"Ми готові до різних провокацій", - сказав глава литовської прикордонної служби Рустамас Любаєвас.

На час саміту Литва також посилила прикордонний контроль на кордоні з Латвією і Польщею.

Як повідомлялося, напередодні саміту НАТО Вільнюс захистили потужним військовим озброєнням.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті