Вільнюс під час саміту НАТО захищатимуть 12 установок Patriot, система NASAMS, гаубиці, військові літаки і протиядерний захист

Напередодні саміту НАТО Вільнюс захистили потужним військовим озброєнням, пише "Голос Америки" 8 липня.

"Було б безвідповідально залишити наше небо незахищеним, коли сюди прибувають Байден і лідери 40 країн", – зазначив президент Литви Гітанас Науседа й підкреслив, що усі зусилля для безпеки повітря під час зустрічі лідерів НАТО означають, що Альянсу слід терміново створити постійну протиповітряну оборону в країнах Балтії, а не лише на час проведення саміту.

Зазначається, що від центру Вільнюса до білоруського кордону – менше години їзди автотранспортом, а саме місце проведення саміту знаходиться всього за 32 км від державної межі. До росії звідти – лише близько 150 км.

Союзники по НАТО надають для саміту війська, літаки, протиповітряну оборону, артилерію, поліцію, передову зброю. Німеччина розгорнула 12 протиракетних установок Patriot (див. фото), Іспанія привезла систему ППО NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar, Франція, Фінляндія та Данія базують військові літаки в Литві, а Велика Британія та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками. Польща та Німеччина направили вертолітні сили спецоперації. Інші надсилають заходи для боротьби з будь-якими потенційними хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними атаками.

За інформацією Reuters, у Вільнюському аеропорту помічено 8 німецьких ракетних установок Patriot, спрямованих у бік російського Калінінграда. Ще двоє спрямовані на Білорусь.

Раніше Столтенберг розповів, чого чекати від саміту Альянсу у Вільнюсі: "Ми зробимо Україну ще сильнішою".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті