"Розкіш для України". У Службі зайнятості зібрались перестати виплачувати кошти по безробіттю протягом року

У Державній службі зайнятості заявили, що Україна після війни може не повернутися до практики впродовж року виплачувати кошти через безробіття, бо це є «розкішшю» для країни. Про це розповіла директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк під час зустрічі з бізнесом, організованої Європейською бізнес-асоціацією, повідомляє hromadske.

Звертаючись до представників бізнесу, Жовтяк зауважила, що часто люди приходять на роботу, яку їм підшукала служба зайнятості, невмотивованими. За її словами, для таких людей важлива «відмітка», що вони не підійшли роботодавцю, аби далі отримувати допомогу від держави через безробіття.

Жовтяк нагадала, що під час дії воєнного стану виплати безробітним надаються упродовж трьох місяців. Раніше допомога виплачувалася протягом року.

А втім, на думку директорки Державного центру зайнятості, після війни можуть внести зміни до законодавства щодо тривалості виплат.

«І ми вже не будемо виплачувати допомогу протягом року. Для нас як країни це розкіш, щоб людина стояла на обліку в службі зайнятості рік і не шукала роботу», — пояснила вона.

Жовтяк наголосила, що вже зараз персоналу центрів зайнятості ставиться мета, щоб шукач роботи на 80% підходив роботодавцю, до якого його скеровують.

«Ми маємо відправляти вмотивованих людей… Краще ми їм розкажемо про всі можливості, щоб вони не витрачали час [роботодавця]», — додала посадовиця.

Як зазначила Жовтяк, станом на 14 серпня на обліку в Державному центрі зайнятості перебувають 135 тисяч людей, з яких 80% — це жінки.

Нагадаємо, раніше Держцентр зайнятості анонсував застосунок із доступом до Єдиного порталу вакансій. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті