"Розкіш для України". У Службі зайнятості зібрались перестати виплачувати кошти по безробіттю протягом року

У Державній службі зайнятості заявили, що Україна після війни може не повернутися до практики впродовж року виплачувати кошти через безробіття, бо це є «розкішшю» для країни. Про це розповіла директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк під час зустрічі з бізнесом, організованої Європейською бізнес-асоціацією, повідомляє hromadske.

Звертаючись до представників бізнесу, Жовтяк зауважила, що часто люди приходять на роботу, яку їм підшукала служба зайнятості, невмотивованими. За її словами, для таких людей важлива «відмітка», що вони не підійшли роботодавцю, аби далі отримувати допомогу від держави через безробіття.

Жовтяк нагадала, що під час дії воєнного стану виплати безробітним надаються упродовж трьох місяців. Раніше допомога виплачувалася протягом року.

А втім, на думку директорки Державного центру зайнятості, після війни можуть внести зміни до законодавства щодо тривалості виплат.

«І ми вже не будемо виплачувати допомогу протягом року. Для нас як країни це розкіш, щоб людина стояла на обліку в службі зайнятості рік і не шукала роботу», — пояснила вона.

Жовтяк наголосила, що вже зараз персоналу центрів зайнятості ставиться мета, щоб шукач роботи на 80% підходив роботодавцю, до якого його скеровують.

«Ми маємо відправляти вмотивованих людей… Краще ми їм розкажемо про всі можливості, щоб вони не витрачали час [роботодавця]», — додала посадовиця.

Як зазначила Жовтяк, станом на 14 серпня на обліку в Державному центрі зайнятості перебувають 135 тисяч людей, з яких 80% — це жінки.

Нагадаємо, раніше Держцентр зайнятості анонсував застосунок із доступом до Єдиного порталу вакансій. 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті