"Розкіш для України". У Службі зайнятості зібрались перестати виплачувати кошти по безробіттю протягом року

У Державній службі зайнятості заявили, що Україна після війни може не повернутися до практики впродовж року виплачувати кошти через безробіття, бо це є «розкішшю» для країни. Про це розповіла директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк під час зустрічі з бізнесом, організованої Європейською бізнес-асоціацією, повідомляє hromadske.

Звертаючись до представників бізнесу, Жовтяк зауважила, що часто люди приходять на роботу, яку їм підшукала служба зайнятості, невмотивованими. За її словами, для таких людей важлива «відмітка», що вони не підійшли роботодавцю, аби далі отримувати допомогу від держави через безробіття.

Жовтяк нагадала, що під час дії воєнного стану виплати безробітним надаються упродовж трьох місяців. Раніше допомога виплачувалася протягом року.

А втім, на думку директорки Державного центру зайнятості, після війни можуть внести зміни до законодавства щодо тривалості виплат.

«І ми вже не будемо виплачувати допомогу протягом року. Для нас як країни це розкіш, щоб людина стояла на обліку в службі зайнятості рік і не шукала роботу», — пояснила вона.

Жовтяк наголосила, що вже зараз персоналу центрів зайнятості ставиться мета, щоб шукач роботи на 80% підходив роботодавцю, до якого його скеровують.

«Ми маємо відправляти вмотивованих людей… Краще ми їм розкажемо про всі можливості, щоб вони не витрачали час [роботодавця]», — додала посадовиця.

Як зазначила Жовтяк, станом на 14 серпня на обліку в Державному центрі зайнятості перебувають 135 тисяч людей, з яких 80% — це жінки.

Нагадаємо, раніше Держцентр зайнятості анонсував застосунок із доступом до Єдиного порталу вакансій. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті