Росія має деокупувати території Грузії та України – МЗС

Міністерство закордонних справ України наголосило, що росія має деокупувати частини територій Грузії та України, а російські воєнні злочинці — понести найсуворішу відповідальність. 7 серпня виповнюється чотирнадцять років з початку збройної агресії рф проти Грузії. Про це йдеться у заяві МЗС України.

Україна заявила, що рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Майже через півтори декади росія продовжує свою загарбницьку політику проти Грузії, утримує під окупацією Абхазію та Цхінвальський регіон/Південну Осетію, грубо порушуючи права людини на цих грузинських територіях”, — зазначає МЗС.

У міністерстві вказують, що не отримавши належної реакції світового співтовариства на агресію проти Грузії, росія у 2014 році продовжила загарбницькі дії в Україні.

“Переконані, що зупинити агресивну політику рф можливо завдяки спільним зусиллям міжнародної спільноти, чіткому дотриманню санкційних режимів проти росії та всебічній підтримці країн, проти яких москва здійснює агресію”, — йдеться у заяві.

Високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Жозеп Боррель також висловив підтримку Грузії до 14-х роковин збройної агресії рф проти країни.

“ЄС засуджує продовження незаконної військової присутності росії на територіях Грузії — в Абхазії та Південній Осетії. ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, а також вирішення конфлікту”, — написав він.

Як раніше повідомлялось, у Тбілісі росіян пускають у бар лише після визнання ними окупації Грузії та підтримки України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті