Російські олігархи переконують європейські суди, що не товаришують із путіним і "не мають відношення до подій в Україні"

Десятки російських олігархів звернулися до судів із вимогою скасувати санкції Євросоюзу. Бізнесмени стверджують, що їх помилково назвали «наближеними до Володимира Путіна», - повідомляє "BILD на русском".

За даними Європейського суду, на сьогоднішній день оскаржити введені санкції намагається 61 особа або компанія з росії та Білорусі. Усі вони потрапили до «чорних списків», оскільки, як стверджується, надавали фінансову чи політичну підтримку путіну та його військовій кампанії в Україні.

Самі олігархи стверджують, що їхні активи в ЄС – це насамперед дорога нерухомість та яхти – заморожені несправедливо.

Так, Григорій Берьозкін, мільярдер і власник великої енергетичної компанії ЕСН з початком війни втратив громадянство Кіпру - острівна держава вирішила відкликати у нього паспорт. У своєму позові Берьозкін говорить про зіпсовану репутацію та вказує, що «не має відношення до подій в Україні і не підтримує уряд РФ».

Геннадій Тимченко - головний акціонер банку «Росія» і близький друг путіна, з яким президент навіть іноді грає в хокей, вважає, що влада ЄС явно помилилася в оцінці його відносин з російським лідером. Через збитки він вимагає від Євросоюзу компенсації в розмірі одного мільйона євро.

Сергій Мндоянц - один із керівників телекомунікаційної компанії «Система» у позовній заяві говорить про те, що не вважає себе «значним підприємцем», як про нього висловилася влада ЄС, мотивуючи внесення до списку санкцій.

У списку позивачів також є й інші відомі на Заході олігархи, серед них колишній власник футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович та керівник фінансової групи «Альфа-Груп» Михайло Фрідман. Також видалення із списку санкцій намагався домогтися Алішер Усманов, однак судді Європейського суду в задоволенні його вимог вже відмовили, - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, у США готують санкції проти одного з найбагатших олігархів росії.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті