Росія та Китай розпочали морські навчання. Кремль хоче врахувати досвід війни в Україні

Росія і Китай розпочали спільні маневри в межах найбільших російських військово-морських навчань за останні десятиліття "Океан-2024", - повідомляє "Голос Америки".

У Кремлі повідомили, що навчання буде проведено від Середземного до Тихого океану і має на меті перевірити боєготовність підрозділів та застосування високоточної зброї, в тому числі нових перспективних видів.

Офіційне інформаційне агентство Китаю Сіньхуа заявило в понеділок, що метою спільних маневрів було поглибити "рівень стратегічної координації між китайськими та російськими військовими та посилити їхню здатність спільно реагувати на загрози безпеці".

Як заявив Путін, там використають досвід, отриманий під час "спеціальної воєнної операції", як у Росії називають повномасштабну загарбницьку війну в Україні. Він також заявив, що нібито "Сполучені Штати Америки намагаються за будь-яку ціну зберегти своє глобальне військово-політичне домінування" і сказав, що Росія повинна бути готова до будь-яких подій та продовжуватиме зміцнювати свої військово-морські сили, включаючи їхній ядерний компонент, перед обличчям того, що він назвав гонитвою озброєнь, керованою Вашингтоном.

Сполучені Штати заявляють, що їхні альянси в Тихому океані, такі як партнерство AUKUS з Великою Британією та Австралією, спрямовані на поглиблення військового співробітництва для сприяння регіональній стабільності. Минулого року AUKUS оголосила про спільний план, за яким Австралія отримає ударні атомні підводні човни з початку 2030-х років для протидії амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У навчаннях "Океан-2024", які триватимуть до 16 вересня в Тихому та Північному Льодовитому океанах, а також у Середземному, Балтійському та Каспійському морях, за повідомленням російської влади, будуть залучені понад 90 тисяч російських військовослужбовців, понад 400 кораблів, 125 літаків і понад 7,5 тисячі одиниць озброєння.

Як відзначає Reuters, сухопутні сили РФ значно виснажені за два з половиною роки війни в Україні, однак ЗСУ, попри значну перевагу ВМС РФ, вдалося завдати руйнівних ударів Чорноморському флоту Росії. Однак, відзначає агенція, Росія продовжує влаштовувати масштабні військові навчання - в тому числі за тисячі миль на Далекому Сході, щоб продемонструвати свою могутність і налагодити оборонні зв'язки з партнерами, особливо з Китаєм.

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки адмірал ВМС США у відставці Марк Монтгомері розповів, що фактично не маючи власного флоту, Україна досягла "вражаючих" результатів у протидії Чорноморському флоту РФ. При цьому, за його словами, Китай пильно стежить за російською війною в Україні й виніс чимало уроків, які зокрема може використати в разі потенційної військової чи гібридної атаки на Тайвань.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті