Росія може націлитися на видобуток газа й нафти в заповідній Антарктиді - The Telegraph

В одному з районів Антарктиди, на який претендує Велика Британія, росія виявила величезні запаси газу і нафти, які в десять разів перевищують ті, що були видобуті з Північного моря за півстоліття, й вона може націлитися на буріння в заповідній зоні. Про це повідомляє The Telegraph, - пише "Дзеркало тижня" 14 травня.

"Оцінку запасів корисних копалин зробили російські дослідницькі судна і її представили британському парламентському комітету. Російське судно "Академік Олександр Карпінський", що належить державній геологорозвідувальній компанії "Росгео", працювало в цьому районі протягом багатьох років", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Антарктида є міжнародною територією, що охороняється, і, згідно з договором, підписаним у 1959 році, видобуток корисних копалин там заборонений. Однак британці вважають, що їхнє Міністерство закордонних справ занадто довірливо поставилося до російських планів і що існує серйозний ризик того, що в цьому районі може розпочатися буріння.

"Парламентський заступник Державного секретаря у закордонних справах Великої Британії Девід Ратлі зазначив, що російському дослідницькому судну дозволили роботу в цьому районі, оскільки вважалося, що росіяни лише проводять наукові дослідження", - пише видання.

Підкреслюється, що експерти попереджають: покладатися на те, що росія буде дотримуватися своїх зобов'язань, наївно. Це довело її вторгнення в Україну. Так, професор геополітики та експерт з питань Антарктики Калус Доддс додав, що діяльність Росії в цьому районі нагадує розвідку нафти і газу, а не наукові дослідження, і що, на його думку, ведеться підготовка до видобутку викопного палива. 

"Наприкінці цього місяця в Індії відбудеться зустріч країн-учасниць Договору про Антарктику, на якій обов'язково обговорюватиметься російська діяльність у регіоні. Договір, який захищає Антарктиду, діє до 2048 року", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що обмеження цін на російську нафту не працює.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті