Російського генерала Суровікіна звільнили із СІЗО відразу після смерті Пригожина - NYT

Колишнього заступника командувача угруповання російських військ в Україні Сергія Суровікіна, який зник після заколоту Євгена Пригожина, звільнили після смерті глави ПВК "Вагнер". Про це пише The New York Times, - повідомляє 5 вересня DW.

NYT з посиланням на двох чиновників США і неназване джерело, близьке до міноборони росії. Тим самим видання підтвердило інформацію російської журналістки Ксенії Собчак, яка раніше опублікувала фотографію генерала разом із дружиною.

За словами російського співрозмовника NYT, який надав інформацію на умовах анонімності, Суровікін зберіг своє генеральське звання і формально залишається на військовій службі, проте кар'єрних перспектив у нього більше немає. За даними цього ж джерела, генерал армії Суровікін був звільнений через кілька днів після смерті засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина в авіакатастрофі. Зі свого боку американські офіційні особи зазначили, що залишається незрозумілим, чи зберігаються якісь обмеження, зокрема, на пересування Суровікіна, після його звільнення.

Нагадаємо, що генерал Сергій Суровікін командував угрупованням російських військ в Україні з жовтня 2022 року до січня 2023-го, потім став заступником командувача, поступившись посадою начальнику генштабу РФ Валерію Герасимову. Американські офіційні особи вважають, що про повстання Пригожина він дізнався ще до його початку. Вони не змогли уточнити, чи існують зараз якісь обмеження на пересування Суровікіна або інші санкції, накладені російською владою.

На публіці він не з'являвся з моменту заколоту Пригожина наприкінці червня. У ніч, коли ПВК "Вагнер" ішов на Москву, генерал опублікував відео із закликом відступити і підкоритися наказам верховного головнокомандувача.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті