Російські компанії навчилися обходити встановлену Заходом "стелю цін на нафту"

Російські компанії навчилися обходити встановлену Заходом "стелю цін на нафту", відмовившись від західних страховок. Про це свідчить аналіз Financial Times на основі даних Kpler і страхових компаній, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Європейські та американські компанії забезпечують понад 90% морського страхування у світі, і саме їхні послуги були головним чинником, за допомогою якого західні країни намагалися забезпечити роботу стелі цін на російську нафту. Але не минуло й року з її введення, як більша частина російської нафти стала експортуватися без західних страховок.

У серпні майже три чверті морських поставок із РФ здійснювалося без страхування з боку західних компаній, тоді як навесні - близько половини. Це дає змогу реалізовувати значну частину нафти вище за стелю в $60 за барель, оскільки немає західних страховиків, які готові забезпечити захист тільки за умови підтвердження ціни продажу.

Ціна головного російського сорту Urals тримається вище $60 з липня і у вересні навіть досягла $80 за барель, свідчать дані Argus з балтійського порту Приморськ. Дисконт до сорту Brent, який після введення на початку грудня 2022 р. стелі й ембарго на поставки в Європу досягав майже $40, значно скоротився.

Ціна Brent минулого тижня перевищувала $95 за барель; вона останніми місяцями сильно зросла через скорочення поставок на світові ринки з боку Саудівської Аравії та росії.

У травні експорт Urals і ESPO як застрахованими на Заході судами, так і ні, становив близько 3 млн барелів на добу, пише FT. У серпні обсяги скоротилися до 2,5 млн барелів, в основному за рахунок застрахованих на Заході суден, які становили лише 626 000 барелів (у два з гаком рази менше, ніж у травні).

Обходитися без західних страховок російські експортери навчилися багато в чому за рахунок формування тіньового флоту зі старих танкерів, зареєстрованих на фірми, спеціально створені за період війни в таких юрисдикціях, як ОАЕ, Індія, Гонконг.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті