РФ змінює стратегію погроз ядерною зброєю – ISW

Кремль переглядає свою стратегію використання ядерних погроз, щоб вплинути на політичні дебати у країнах Заходу щодо дозволу Україні застосовувати далекобійну зброю для ударів по військових об'єктах на території РФ. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

Згідно зі статтею в The Washington Post, на яку посилаються аналітики, президент РФ Владімір Путін починає усвідомлювати, що його ядерні погрози втрачають вплив на західних політиків.

 У відповідь на це Кремль, імовірно, розробляє нову, більш обережну й обмежену інформаційну стратегію, що буде адаптована до можливого схвалення Заходом ударів далекобійною зброєю ЗСУ по російських військових цілях.

Один неназваний російський чиновник, якого цитує видання, зазначив, що ядерні погрози більше не викликають страху на Заході. Крім того, російський академік, близький до високопоставлених дипломатів, підкреслив, що партнери Росії з країн Глобального Півдня негативно реагують на такі заяви, висловлюючи своє невдоволення.

"Тонко завуальовані погрози Кремля про ядерну конфронтацію спрямовані на зрив та відтермінування ухвалення ключових рішень у політичних дискусіях на Заході щодо подальшої військової допомоги Україні. ISW продовжує вважати, що Росія дуже малоймовірно застосує ядерну зброю в Україні або деінде", - йдеться у звіті.

Як повідомлялося раніше, у РФ могла вибухнути під час випробувань новітня ядерна ракета Путіна.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті