РФ намагається посіяти розбрат у Молдові, щоб відвернути міжнародну увагу від України - ISW

Провокативними заявами чиновників росія намагається розхитати політичну ситуацію у Молдові, посіяти там нестабільність і розбрат, аби відвернути увагу міжнародної спільноти від війни в Україні. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що міністр закордонних справ росії Сергій Лавров 30 листопада пригрозив Молдові "повторенням долі України". Лавров заявив, що Захід нібито хоче використати Молдову у так званій гібридній війні проти Кремля.

"Погроза Лаврова, можливо, надала сміливості деяким проросійським гравцям спробувати посіяти політичну нестабільність та розкол у Молдові", - пише ISW.

Проросійська голова молдовського регіону Гагаузія Євгенія Гуцул заявила 1 грудня, що молдовська державна енергетична компанія "Молдовагаз" заблокувала Гагаузії отримання газу від турецького постачальника, з яким проросійський регіональний уряд Гагаузії домовився поза державними контрактами. Гуцул заявила, що Молдовагаз продає газ за вищою ціною, ніж турецький постачальник.

При цьому голова компанії Вадим Чебан заявив, що компанія не має фізичної чи юридичної можливості блокувати постачання газу до Гагаузії. Компанія не отримала необхідної документації для перемикання постачальників.

Також ISW нагадує, що президентка Молдови Мая Санду 13 листопада відхилила прохання Гуцул отримати місце у кабінеті міністрів, бо та є членом забороненої проросійської партії "Шор". Цю політичну силу РФ використала для розхитування ситуації у Молдові, поки Конституційний суд не заборонив її.

"Росія провела ймовірну кампанію з дестабілізації Молдови на початку 2023 року, і Росія може спробувати відновити ці зусилля, щоб відвернути увагу міжнародної спільноти від війни в Україні", - зазначають аналітики.

Як повідомлялося, Молдова готується вийти з СНД і вирішила більше не перераховувати гроші в "співдружність".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті