Reuters: Іран утримав відправлення пускових установок для ракет, які вже відправлені в РФ. Російське міноборони відмовилося від коментарів

Іран затримав відправку пускових установок для ракет, раніше вже відправлених до росії. Про це з посиланням на власні джерела, які говорили на умовах анонімності, пише інформагентство Reuters 21 вересня. 

«Іран не включив мобільних пускових установок до складу балістичних ракет ближнього радіусу дії, у постачанні яких у Росію для використання проти України Вашингтон минулого тижня звинуватив Тегеран, повідомляють три джерела, обізнані про це питання», - пише Reuters.

Як наголошується в статті, джерелами інформації є європейський дипломат, представник європейської розвідки і представник США. За їхніми словами, «незрозуміло, чому Іран не поставив пускові установки з ракетами Fath-360, що ставить під сумнів можливість введення цієї зброї в експлуатацію та її готовність до експлуатації».

«Чиновник США, який, як і інші джерела, говорив на умовах анонімності, сказав, що Іран не поставив пускові установки на момент оголошення США про постачання Іраном зброї. Чиновник європейської розвідки сказав, не вдаючись у подробиці, що вони не очікували, що Іран поставить пускові установки», - пише також Reuters.

Зазначається, що два експерти повідомили Reuters, що може бути кілька причин, через які пускові установки не були відправлені. Одна з них полягає в тому, що росія може планувати модифікувати вантажівки для перевезення ракет, як це зробив Іран. Інша полягає в тому, що, утримуючи пускові установки, Іран залишає простір для нових переговорів із західними державами про пом'якшення напруженості.

«Міністерство оборони Росії відмовилося від коментарів. Рада національної безпеки США не відреагувала на запит про коментар, а Пентагон відмовився від коментарів. Представництво Ірану при ООН не відреагувало на прохання прокоментувати ситуацію», - підкреслює Reuters.

Раніше в Пентагоні назвали, які саме ракети Іран передав РФ. Які українські міста можуть бути під ударом.

 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті