Республіканці в Конгресі США вимагають від Байдена дати Україні ракети дальнього радіуса

Група високопоставлених представників Республіканської партії в американському Конгресі звернулася до президента Джо Байдена з наполегливим закликом якнайшвидше надати Україні ракети більшого радіусу дії, ніж той погоджувався надавати їй досі. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на агентство Reuters.

Зазначається, що лист, датований 1 листопада, текст якого є в розпорядженні агентства, демонструє тривалу підтримку Києва з боку більшості американських законодавців від обох партій, незважаючи на заперечення проти подальшої допомоги від невеликої кількості конгресменів.

Звернення топреспубліканців прозвучало на тлі помітного скорочення військової допомоги для України з боку адміністрації Байдена, яке триває приблизно з середини літа. 

У жовтні Києву було поставлено озброєнь лише на 350 млн доларів, що істотно нижче, ніж у середньому з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.

Керівники парламентських комітетів з озброєнь і закордонних справ у своєму зверненні вітають повідомлення про передачу Україні невеликої кількості ракет ATACMS з обмеженою дальністю, однак наполягають, що Україні для ефективного відбиття російської агресії потрібні боєприпаси більшого радіусу.

"В України, як і раніше, зберігається екстрена потреба в засобах нанесення ударів на більшу глибину, зокрема, для ураження цілей на всьому Кримському півострові", - ідеться у зверненні, підписаному Майклом Макколом та Майком Роджерсом із Палати представників, а також сенаторами Джеймсом Рішем та Роджером Вікером.

У повідомленні нагадується, що у вересні республіканці в Конгресі вже заявляли про намір підготувати спеціальний законопроєкт, у якому б зазначалася конкретна номенклатура озброєнь, необхідних Україні, зокрема ракет ATACMS, на відміну від попередніх, де йшлося лише про суми, які виділяються. У жовтні стало відомо, що ЗСУ отримали невелику партію таких ракет з обмеженим радіусом і з успіхом застосували їх на полі бою.

Ракети ATACMS існують у різних модифікаціях, з радіусом дії від 150 до 350 км.

"Очевидно, що для вас настав час закінчити роботу щодо АТАСMS, - йдеться у зверненні конгресменів-республіканців до Байдена. - Ціна відмови від цього - не тільки загроза безвихідної ситуації на полі бою і подальшого затягування цієї війни, але це також загрожує посиленням глобальної нестабільності в міру того, як наші супротивники ведуть операції з розповсюдження свого впливу по всьому світу".

Київ наполягає, що для успішної боротьби з російською агресією необхідні ракети максимально великої далекобійності. Адміністрація Джо Байдена відмовляється постачати Україні озброєння, здатні досягати російської території, і перешкоджає перенесенню на неї бойових дій, мотивуючи це небажанням масштабувати конфлікт, - ідеться в повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті