Приготування росіян до контрнаступу України потрапили на супутникові знімки

Російські окупанти в Україні продовжують підготовку до контрнаступу ЗСУ. Ці приготування, які потрапили на супутникові знімки, 22 травня показало BBC.

"Вивчивши сотні супутникових знімків, ми визначили деякі ключові моменти в значному нарощуванні окопів та інших укріплень на півдні України з жовтня. Ці чотири місця дають уявлення про те, чого очікує Росія від контрнаступу і з якою обороною можуть зіткнутися українські війська", - повідомили журналісти.

Насамперед варто звернути увагу на Запорізьку область - і на місто Токмак зокрема, яке може стати однією з ключових точок у майбутньому контрнаступі. Знімки показують, що на північ від міста росіяни вирили дві лінії окопів, за якими йде ще одне кільце укріплень навколо міста з трьома оборонними шарами. Там також побудований протитанковий рів. Він має глибину щонайменше 2,5 м, також кілька рядів зубів дракона та ще одна мережа траншей.

Ба більше, три інші міста поруч із Токмаком також укріплюються подібним чином. Оборонні траншеї окупанти копають і вздовж ділянки дороги E105 довжиною в 35 кілометрів. Ця дорога стратегічно важлива, бо з'єднує окупований росією Мелітополь на півдні з містом Харків на півночі.

Серйозні укріплення росіяни зводять і в районі села Рівнопіль, яке розташоване за 55 кілометрів на північ від Маріуполя. Загарбники там також копають окопи. Причому там кожна кругла траншея має насип ґрунту посередині. Такі окопи дають змогу солдатам сховатися і переміщати артилерію, щоб вона могла цілитися в будь-якому напрямку.

Нарешті, британські журналісти показали і узбережжя в Криму, де просто на пляжах крім траншей з'явилися і "бетонні зуби", які мають допомогти зупинити техніку ЗСУ. Також уздовж окопів можна помітити кілька бункерів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти продовжують активну евакуацію з Токмака в прагненні перетворити місто на "фортецю".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті