Програма "єВідновлення": українці зможуть відбудувати будинок на власній ділянці

В Україні для громадян вдосконалили програму "єВідновлення". Тепер власники земельних ділянок можуть звести новий будинок на своїй ділянці. Про це повідомляє Telegram-канал "Дія".

Як зазначили у відомстві, алгоритм подання заяви незмінний для будування будинку на власній ділянці такий самий як і раніше:

  • Оновіть "Дію";
  • Відкрийте застосунок та пункт "єВідновлення";
  • Заяви про виплату та вибрати тип компенсації;
  • Пункт - Грошова виплата.

"Далі очікуйте 30 днів, поки комісія органу місцевого самоврядування врахує характеристики зруйнованого будинку та визначить суму компенсації. Виплати будуть нараховані пізніше. Очікуйте, ми обовʼязково повідомимо", - сказано в повідомленні.

Потім необхідно припинити право власності на знищений об’єкт та подати повідомлення про початок будівельних робіт. Тільки після цього можна буде подати заяву про безпосереднє зарахування грошей на картку.

Отримані кошти можна витратити лише на будівельні матеріали чи послуги в компаніях-учасниках програми.

Компенсація надійде двома траншами по 50%. Між ними потрібно буде подати проміжний звіт.

"Якщо ви не єдиний власник знищеного будинку, подавайте одну спільну заяву або декілька окремих. Кожен співвласник отримає індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки" - сказано в повідомленні.

В минулому році в Україні дали старт програмі "єВідновлення". Вона дозволяє отримати до 200 тис. грн компенсації тим, у кого зафіксовано пошкодження житла у зв'язку з обстрілами. Крім того, з літа виплати можуть отримати і власники зруйнованого житла. На даний момент картку для отримання виплат можна відкрити більш ніж у 10 банках України.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті