Президент Литви наполягає на отриманні Україною конкретного механізму щодо вступу до НАТО

Країни НАТО на саміті у Вільнюсі мають вказати конкретний механізм вступу України до Альянсу.. Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа після зустрічі з президентом США у Вільнюсі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на BNS.

"У питанні України президент Джо Байден налаштований оптимістично, він каже, що потрібно провести певну роботу, щоб членство України в НАТО стало реальністю, але сьогодні США цитують його: найбільший прихильник України і продовжуватимуть підтримувати Україну до перемоги", - заявив Науседа.

За його словами, найголовніше, щоб уже на цьому саміті НАТО змогли знайти чіткий спосіб відчинити відчинені двері НАТО. 

"Одна справа заявити, що двері НАТО відчинені, інша справа вказати конкретний механізм проходу через ці двері", - заявив президент Литви..

За словами Науседи, лідери НАТО зараз згодні з тим, що від Плану дій щодо членства України слід відмовитися. 

"Тому процес скорочується вдвічі", - заявив президент Литви.

Він також повідомив, що оцінюватиметься прогрес України в реалізації реформ – не лише військових, а й щодо забезпечення верховенства закону та демократії.

"Я думаю, що цього разу ми підемо хоча б на кілька кроків далі від Бухареста і навіть Мадрида, відкриваючи чітку перспективу для України стати членом, щойно дозріють відповідні умови. Ми сподіваємося, що це буде справою найближчого майбутнього", - заявив Науседа , маючи на увазі попередні саміти НАТО.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна цінує союзників та спільну безпеку, і буде представлена на саміті НАТО, але також заслуговує на повагу та відкриту розмову..

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті