Прем'єр-міністр Польщі направив Єврокомісії ультиматум щодо ембарґо на українське зерно
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив 12 вересня, що направив Європейській комісії ультиматум щодо ембарґо на українські зернові культури. Про це повідомляє "Польське радіо".
Матеуш Моравєцький підкреслив, що Польща не може погодитися на розхитування польського аграрного ринку.
«Передусім уряд дбатиме про безпеку продукції польських фермерів. А тому я надіслав ультиматум до Європейської комісії, однозначну вимогу - або 15 вересня ви продовжите заборону на ввезення чотирьох зернових з України, або ми самі продовжимо цю заборону, бо не можемо погодитися на розхитування польських ринків», - заявив очільник польського уряду на конференції у місті Косув-Ляцький у Мазовєцькому воєводстві.
Зазначається, що уряд Польщі закликав Єврокомісію продовжити заборону на імпорт зерна з України після 15 вересня. Рада міністрів ухвалила у вівторок спеціальну постанову з цього приводу.
У документі вказується, що захист польського сільського господарства є пріоритетом для уряду.
«Тому Рада міністрів закликає Єврокомісію продовжити заборону на імпорт зерна з України після 15 вересня 2023 року», — йдеться у документі.
Уряд попередив, що в іншому випадку Польща самостійно запровадить таку заборону на національному рівні. Як зазначається в постанові, така заборона діятиме до тих пір, поки не будуть врегульовані відносини у сфері сільського господарства між Польщею та Україною.
Ембарґо поширюється на чотири сільськогосподарські продукти: пшеницю, кукурудзу, ріпак і соняшник. Польський уряд не погоджується з тим, що українське зерно дестабілізує внутрішній аграрний ринок. «Ми допомагаємо сусідові, але маємо захистити польських фермерів», - написано в резолюції.
Як повідомлялося, у МЗС України розкритикували країни ЄС за плани продовжити заборону на експорт зерна.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну
