Понад 8 тис українських біженців взяли участь у програмі "Варшавський університет для України"

У програмі «Варшавський університет для України» взяли участь понад вісім тисяч громадян України. Програма була адресована людям, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, - повідомляє "Польське радіо".

Громадяни України могли взяти участь у мовних курсах, мистецьких майстер-класах, майстер-класах з планування кар’єри, подорожах та скористатися психологічною та юридичною підтримкою.

Докторка Аґнєшка Ружицька з факультету економічних наук Варшавського університету, керівниця програми «Варшавський університет для України», розповіла, що заняття були для кожної вікової групи.

«Наймолодші діти були немовлятами, потім дитячі садки, початкові школи, підлітки та дорослі», - підкреслила вона.

Як вона зазначила, відкриттям стали пенсіонери.

«Спочатку ми випадково зробили одну групу пенсіонерів, а потім виявилося, що одна людина почала спілкуватися з іншою, і тепер у нас чотири групи. Старші дуже охоче беруть участь у всіх, і для багатьох людей це дійсно шанс вибратися з дому», - сказала Аґнєшка Ружицька.

Координатор офісу проєкту «Варшавський університет для України» Валерій Новіцький розповів, що польська мова була найпопулярнішою серед занять.

«На ці заняття надалі є попит. Людям з України ще потрібно вдосконалювати свої мовні навички. А потім, на другому місці, я би дав психологічну підтримку, юридичну підтримку та адаптаційні заняття, особливо екскурсії, заняття з дітьми», – додав Валерій Новіцький.

У програмі взяли участь 350 осіб з Варшавського університету та 30 підрозділів цього університету. Усі заходи були безкоштовними для учасників. Програму фінансував польський Національний центр досліджень і розвитку у межах структурних фондів Європейського Союзу.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Країна
08.04.2025
11:08

Новий механізм виплат пенсій українцям на окупованих територіях та ВПО: менше дискримінаційних норм

Тепер пенсіонери, незалежно від дати переміщення, мають однакові умови для отримання пенсійних виплат. Вони можуть вибирати банк для отримання пенсії з 46 доступних установ, а також отримувати виплати через "Укрпошту".
Всі статті