Понад 30 тисяч паломників-хасидів прибули до Умані для святкування Рош га-Шана

Станом на сьогодні, 2 жовтня, понад 30 тисяч паломників-хасидів прибули до Умані (Черкаська область) для святкування Рош га-Шана. Про це повідомила Обʼєднана єврейська община України, - пише Суспільне.

При цьому понад 14 тисяч охочих паломників-хасидів не змогли дістатися Умані на святкування юдейського нового року Рош га-Шана. Через масований обстріл Ізраїлю скасували авіарейси.

"Понад 14 тисяч охочих прочан не змогли дістатися. Частина з них — через масований обстріл Ізраїлю Іраном 1 жовтня та закриття повітряного простору і скасування авіарейсів", — йдеться у повідомленні.

У коментарі "Суспільному" заступник міського голови Умані Олег Ганіч розповів, що ймовірно у 2024 році буде менше паломників, ніж у 2023-му:

"У попередньому році було число 35,5 тисяч, а цьогоріч, я думаю, буде менше. Всі зараз дивляться новини і розуміють, що в Ізраїлі також іде війна. Там пішло загострення і багато літаків не випустили з Ізраїлю".

Ситуація з укриттями в Умані така ж, як і була до початку Рош га-Шана, зазначив Олег Ганіч.

"Ми не рекомендуємо їхати на святкування в Умань, у нас воєнний стан. Гучномовці встановлені, під час повітряної тривоги можна чути, як для паломників озвучують для паломників куди їм треба спуститися. Також є вказівники, які показують, де є укриття. Загалом заактували 21 укриття, яке розраховано на певну кількість паломників. Всі інші укриття забезпечують приватні домоволодіння, які ми зобов'язали відповідними листами забезпечити укриттями ту кількість паломників, які до них приїжджають", — додав він.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті