Понад 130 воєнних злочинців отримали реальні судові вироки - ексгенпрокурор

Ексгенпрокурор України Андрій Костін заявив, що за період його роботи на посаді 133 воєнні злочинці отримали реальні судові вироки. Про це йдеться у заяві Костіна, яку опублікував Телеграм-канал Офісу генпрокурора 29 жовтня - у день його звільнення. 

"Впевнено можу сказати, що наразі Україна є першою у світі країною, яка в умовах активних бойових дій не лише системно документує, а й розслідує воєнні злочини. Встановлений 721 підозрюваний, 514 обвинувальних актів скеровано до суду, 133 воєнних злочинці отримали реальні судові вироки. Окрему увагу ми з командою приділяли забезпеченню відповідальності агресора за злочини, які спричинили масштабну довгострокову шкоду для майбутніх поколінь. Це воєнні злочини проти довкілля та екоцид, а також злочини ворога проти нашої культурної спадщини", - зазначив Костін.

За словами Костіна, завдяки системній взаємодії Генпрокуратури України з Міжнародним кримінальним судом "...світ побачив історичні перші ордери на арешт путіна та львової-бєлової та згодом ще чотири ордери на арешт вищого військового керівництва російського режиму". 

"Ми також налагодили співпрацю з понад 20 країнами, які розпочали власні розслідування воєнних злочинів росії за принципом універсальної юрисдикції. У провадженнях США та Литви вже висунені обвинувачення російським військовим", - йдеться у заяві.

Раніше повідомлялось, що Костін написав заяву про звільнення з посади Генерального прокурора.

Раніше також повідомлялось, що парламент звільнив Костіна з посади Генерального прокурора.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті