Понад 130 воєнних злочинців отримали реальні судові вироки - ексгенпрокурор

Ексгенпрокурор України Андрій Костін заявив, що за період його роботи на посаді 133 воєнні злочинці отримали реальні судові вироки. Про це йдеться у заяві Костіна, яку опублікував Телеграм-канал Офісу генпрокурора 29 жовтня - у день його звільнення. 

"Впевнено можу сказати, що наразі Україна є першою у світі країною, яка в умовах активних бойових дій не лише системно документує, а й розслідує воєнні злочини. Встановлений 721 підозрюваний, 514 обвинувальних актів скеровано до суду, 133 воєнних злочинці отримали реальні судові вироки. Окрему увагу ми з командою приділяли забезпеченню відповідальності агресора за злочини, які спричинили масштабну довгострокову шкоду для майбутніх поколінь. Це воєнні злочини проти довкілля та екоцид, а також злочини ворога проти нашої культурної спадщини", - зазначив Костін.

За словами Костіна, завдяки системній взаємодії Генпрокуратури України з Міжнародним кримінальним судом "...світ побачив історичні перші ордери на арешт путіна та львової-бєлової та згодом ще чотири ордери на арешт вищого військового керівництва російського режиму". 

"Ми також налагодили співпрацю з понад 20 країнами, які розпочали власні розслідування воєнних злочинів росії за принципом універсальної юрисдикції. У провадженнях США та Литви вже висунені обвинувачення російським військовим", - йдеться у заяві.

Раніше повідомлялось, що Костін написав заяву про звільнення з посади Генерального прокурора.

Раніше також повідомлялось, що парламент звільнив Костіна з посади Генерального прокурора.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті