Помер відомий актор, легенда світового кіно Ален Делон

Помер відомий французький актор Ален Делон у віці 88 років. Про це повідомили троє його дітей у спільній заяві для AFP у неділю, 18 серпня, вранці, пише   BFMTV.

«Ален Фаб'єн, Анушка, Ентоні і (його собака) Лубо з глибоким сумом повідомляють про смерть свого батька. Він мирно відійшов у вічність у своєму будинку в Душі, в оточенні трьох дітей і сім'ї. (...) Його сім'я просить вас люб'язно поважати його приватне життя в цей надзвичайно болісний час жалоби», - йдеться в прес-релізі.

Дуже ослаблений після інсульту в 2019 році, актор жив у своєму маєтку.

Актор кілька років не з'являвся на публіці, але восени 2022 року вирішив це зробити, щоб підтримати Україну - прочитав «Заповіт» Тараса Шевченка французькою.

Він народився у 1935 році.  Алена Делона вважають іконою світового кінематографу.

Його кар'єра почалася 1957 року. Один із найпопулярніших акторів французького кіно, знімався у фільмах, які загалом зібрали близько 134 мільйонів глядачів у кінотеатрах, що зробило його популярнішим за Луї де Фюнеса та Жана-Поля Бельмондо. Делон грав разом з такими видатними акторами, як Жан Габен, Бріжіт Бардо, Ентоні Квінн, Ліно Вентура, Катрін Деньов тощо. Велика кількість фільмів стали «класикою», зокрема: «На яскравому сонці», «Рокко та його брати», «Леопард», «Нескорений», «Самурай», «Басейн», «Сицилійський клан», «Борсаліно», «Мосьє Кляйн» і багато інших.

Хоч актор не знімався в Голлівуді постійно, він відомий як у Сполучених Штатах, так і в Європі, а також в Азії, де розгорнув підприємницьку діяльність. Офіцер ордену Почесного легіону, у 1985 році отримав премію «Сезар» за найкращу чоловічу роль у фільмі «Наша історія» та «Пальму честі» на Каннському кінофестивалі 2019 року за кар'єрні досягнення.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті