Польща внесла 25 млн євро у фонд ЄС для післявоєнного відновлення України

Уряд Польщі вніс 25 мільйонів євро до фонду ЄС, створеного Європейським інвестиційним банком (EBI) у 2023 році для відновлення України після війни. Про це повідомляє «Польское радио» з посиланням на заяву EBI.

Заступник глави МЗС Польщі Якуб Вісьнєвський у зв'язку з цим зазначив, що підтримка України вже давно є пріоритетом для Польщі, а після російського вторгнення зусилля в цьому напрямку активізувалися.

Зазначається, що наразі загальний розмір фонду становить 398,35 млн євро. До фонду зробили свій внесок Польща, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди та Іспанія.

Фонд є частиною ініціативи «ЄС для України» (EU4U). Фонд покликаний допомогти відновити українську інфраструктуру, зруйновану під час російського вторгнення, посилити економічне зростання країни. Наразі вже підтримано кілька проектів: 25 млн євро виділено на допомогу малому і середньому бізнесу в Україні, а також у Молдові, 50 млн євро - на нові поїзди метро в Києві. Серед інших запланованих проектів: ремонт пошкоджених будинків та доріг.

Як повідомлялося, Туск пояснив рішення Польщі про тимчасове призупинення приймання заяв про надання притулку.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті