Туск пояснив рішення Польщі про тимчасове призупинення приймання заяв про надання притулку

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск пояснив рішення оголосити про тимчасове призупинення приймання заяв про надання притулку. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зазаначається, що Туск у соціальних мережах нагадав, що Фінляндія прийняла рішення про такий крок у травні.

У дописі в соціальній мережі прем'єр-міністр Польщі пояснив, що це буде відповіддю на гібридну війну, оголошену всьому Європейському Союзу, зокрема Польщі, режимами в Москві та Мінську, пов'язану з організацією масового переправлення людей через кордони країни.  

«Право на притулок є інструментом у цій війні і не має нічого спільного з правами людини. Прикордонний контроль і територіальна безпека Польщі є і залишатиметься нашим пріоритетом. Наші рішення і дії будуть абсолютно підпорядковані цьому», —  підкреслив очільник польського уряду.

Зазначається, що про тимчасове призупинення процедури надання притулку в Польщі Туск говорив під час з'їзду Громадянської коаліції 12 жовтня. Це є частиною нової міграційної стратегії, яку польський уряд, як очікується, розгляне на засіданні 15 жовтня.

Як повідомлялося, країнам Європи, які постраждали від повені, Євросоюз виділить 11 млрд євро. Близько половини отримає Польща.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті