Польща ухвалила спеціальний закон про українських біженців

Сейм Польщі ухвалив спеціальний закон щодо правил перебування біженців з України. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Згідно із законом, біженці зможуть претендувати на те, щоби перші 120 днів безкоштовно жити в центрах тимчасового розміщення. Далі вони повинні оплачувати половину вартості проживання там, але не більше 40 злотих на добу (8,5 євро). З травня 2023 року вони мають оплачувати 75% вартості тимчасового житла, але не більше 60 злотих (12,8 євро) на добу.

Громадяни України зможуть претендувати на соціальну допомогу, але за умови, що вони не виїжджають із території Польщі.

Планується, що громадяни України зможуть легально перебувати у Польщі на строк до 1,5 років.

За даними української влади, з початку війни країну залишили близько 7 млн осіб – 20% населення. Більшість цього потоку проходила через Польщу. Там не виключають, що потік знову зросте через непрацюючу після російських ударів енергетичну інфраструктуру, - йдеться у повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Всі статті