Парламент Словенії ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу

Парламент Словенії у вівторок ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Про це повідомляє Посольство України у Словенії.

"Сьогодні Державними Зборами Республіки Словенія було прийнято Декларацію з вшанування пам’яті масового вбивства голодом – геноциду в Україні. Відповідно до положень Декларації, Парламент Республіки Словенія висловлює жаль з приводу «геноцидного характеру Голодомора, яким сталінський режим в 1932-33 роках знищив цілу верству населення та привів до відсутності основних продуктів харчування, необхідних для виживання населення, засуджує геноцидні діяння, що спричинили смерть мільйонів українців і завдали великих збитків основам українського суспільства, вшановує пам'ять всіх жертвам Голодомору, що постраждали в цій трагедії і згадує всіх хто загинув в результаті цих злочинних дій, засуджує та відкидає спроби спотворення історичних фактів, висловлює солідарність з тими, хто пережив Голодомор та з їхніми родинами, зобов'язується зберігати пам'ять про всіх жертв цих навмисних, жорстоких і злочинних дій, зобов’язується сприяти усвідомленню трагічних історичних подій в Україні цього періоду»", - йдеться у повідомленні.

Україна вітає приєднання Республіки Словенія до групи країн, які зробили цей важливий крок для відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті мільйонів жертв українського народу. Визнання таких жахливих злочинів унеможливить їх повторення в майбутньому, - зазначається у повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті