Лише один відсоток українців мають світло постійно – опитування

Упродовж останніх трьох місяців у 73% українців відключення електроенергії в їхніх будинках відбувалося зазвичай більше одного разу на день, а у 1% – ніколи або майже ніколи. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

За результатами опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці грудня 2022 р. — на початку січня 2023 р., протягом останніх трьох місяців перед опитуванням у 73% респондентів відключення електроенергії у їх оселях відбувалося, як правило, більше одного разу на день, у 14% — раз на день, у 7% — кілька разів на тиждень, але не щодня, у 1,5% — раз на тиждень, у 2% — рідше, ніж раз на тиждень, у 0,5% — раз на місяць, у 1% — ніколи або майже ніколи.

"На запитання, скільки годин протягом останньої доби перед опитуванням у їх помешканні не було постачання електроенергії, найчастіше (33,5%) респонденти відповідають, що постачання не було від 5 до 9 годин, 26% — що постачання електроенергії не було від 2 до 4 годин, 17% — від 10 до 14 годин, 7% — від 15 до 19 годин, 2% — від 20 до 21 години, 1% — більше 22 годин, 0,8% — що протягом всієї попередньої доби не було постачання електроенергії, 4,5% — що електроенергії не було від 1 години (але менше 2 годин), 1,5% — менше 1 години, 6% — що постачання електроенергії було весь час протягом останньої доби", - зазначають социологи.

Відповідаючи на запитання, наскільки сильно відключення електроенергії як у них вдома, так і в інших місцях, впливають на їх повсякденне життя, 19% опитаних відповідають «дуже сильно впливають», 24% — «досить сильно впливають», 35% — «помірно впливають», 8% — «слабо впливають», 4% — «взагалі не впливають».

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичніі відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідкими російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Статті

Країна
12.11.2024
08:00

Кінофестиваль "Молодість": фільми про війну, "Ізоляцію" і смерть путіна

В перших кадрах глядач бачить путіна у лікарні, в «памперсі» та власних екскрементах. За словами режисера, мета стрічки – показати російського президента хворим і слабким, таким, якого можна подолати.
Донбас
11.11.2024
10:30

«Україна в 1991 році анексувала Донбас і «Новоросію». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня автори публікацій окупованого Донбасу відверто знущалися зі здорового глузду та історії. Робили це всі кому не лінь - від вельми посереднього випускника історичного факультету ще українського донецького університету до дивного...
Країна
10.11.2024
09:00

"Жахи нашого містечка". Як місцеві жителі окупованого Донбасу поширюють вигадки про звірства України

...Відлуння Бучі постійно переслідує їх… Саме тому кремлівська пропаганда гарячково розкручує тему нібито звірств ЗСУ на теренах Донбасу, які до "визволення" залишалися під контролем української влади.
Всі статті