​Більше 40% українців вірять в астрологію, екстрасенсів і таро - опитування КМІС

Принаймні 43% українців вірять хоч в одне з езотерико-прогностичних учень. Зокрема, 35% опитаних респондентів вірять в астрологію, 25% - в екстрасенсорні здібності, а ще 15% - в тарологію. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 17 лютого - 5 березня 2024 року, йдеться в пресрелізі, оприлюдненому на сайті КМІС у вівторок, 2 квітня.

Віра в астрологію, екстрасенсорні здібності, тарологію поширена серед усіх категорій населення. Цей показник вищий віри серед жінок (49% українок вірять бодай в одне з переліку проти 36% - серед чоловіків), старших респондентів (показник зростає з 26% серед опитаних до 30 років, до 51% серед респондентів, яким понад 60 років), менш заможних респондентів (серед українців із високим рівнем статку 34% вірять бодай в одне з переліку, серед осіб із дуже низьким статком - 65%).

"Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є «сприятливим» середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія. За результатами опитування КМІС для NDI у листопаді 2023 року 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% серед чоловіків). Крім цього, вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно «спрощує» дотик мешканців до астрологів, віщунок тощо.Враховуючи масштаб ситуації, у разі бажання вести дискусії навряд чи доцільно вдаватися до простого таврування людей, які вірять в астрологію тощо. Основа віри є досить складною і її швидко не розвіяти простими аргументами (чи тим більше глузуваннями). Разом з цим питання також потребує уваги, оскільки багато людей у складних обставинах можуть під впливом недобросовісних людей зазнати значних втрат або вдатися до деструктивних дій", - прокоментував результати заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки Омнібус протягом 17 лютого - 5 березня 2024 року. Метод - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Вибірка - 2008 респондентів, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювала влада України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювала влада України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Всі статті