Оголошені імена переможців Шевченківської премії 2023 року

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив результати премії 2023 року. Про це повідомляється на сторінці Шевченківського комітету у Facebook 11 березня.

"Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях "Література", "Публіцистика, журналістика", "Літературознавство і мистецтвознавство", "Музичне мистецтво", "Кіномистецтво", – сказано в повідомленні. – За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України".

Зазначається, що лауреатами Шевченківської премії 2023 стали:

КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій "Орден мовчальниць";

КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту "Хорея Козацька" – за авдіоальбом "Пісні Української революції";

НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу "Крім "Кобзаря". Антологія української літератури. 1792-1883" у двох частинах;

ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років;

ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм "Земля блакитна, ніби апельсин".

Підкреслюється, що оголошення результатів традиційно мало відбутися 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, однак голова Комітету Юрій Макаров оголосив про перенесення результатів премії на 22 травня з огляду на запропоновану нову номінацію.

Раніше повідомлялось, що українському народу вручили премію імені Сахарова.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті