Очільник МКІП заявляє, що відомство не знало про існування в "Укрінформі" списків небажаних спікерів

Мінкультури не знало про існування в Національному інформаційному агентстві "Укрінформ" списків так званих небажаних спікерів. Про це сказав в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Україна дотримується стандартів Європейського Союзу в питаннях регулювання діяльності медіа. Законом "Про медіа" в Україні заборонена цензура й не допускається втручання в діяльність медіа з боку державних органів. І хоча інформаційне агентство "Укрінформ" - державна організація, яка належить до сфери управління МКІП, міністерство не втручається в його редакційну політику. Тому міністерство не знало про існування згаданих вами списків так званих небажаних спікерів", - сказав Карандєєв.

На його думку, у демократичному суспільстві в державних медіа мають бути представлені різні точки зору, однак в умовах війни, зокрема гібридної, в інформаційному просторі має звучати виключно проукраїнська позиція.

"Я не маю достовірної інформації про те, чи практикували такі підходи (зі списками - ІФ-У) за колишнього керівника (Олексія Мацуки). Однак я більш ніж упевнений, що з призначенням нового керівника "Укрінформу" Сергія Череватого таких практик не буде", - додав в. о. міністра.

Карандєєв наголосив, що Мінкультури зацікавлене в тому, щоб "Укрінформ" був для громадян України джерелом об'єктивної та збалансованої інформації про події в Україні та світі.

Як повідомлялося, раніше видання "Українська правда" оприлюднила матеріал, згідно з яким в "Укрінформі" за колишнього гендиректора Олексія Мацуки з'явилися так звані темники з "небажаними спікерами".

24 травня Міністерство культури та інформаційної політики призначило генеральним директором "Укрінформу" речника Східного угруповання ЗСУ Сергія Череватого. До  цього, з листопада 2023 року, інформагентство очолював Олексій Мацука.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті