Очільник ДТЕК назвав фактори, за яких в Україні введуть графіки відключення світла: всі умови мають бути виконані одночасно

Зараз відсутня необхідність впроваджувати графіки погодинних відключень світла по всій Україні, проте вона може виникнути влятку за певних умов. Про це розповів голова ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону "Єдині новини" 13 квітня.

"По балансу в енергосистемі в цілому по країні поки що вдається балансувати попит і пропозицію, в тому числі за рахунок того, що ми доєднані до Європи. У березні 2022 року ми синхронізувалися з Європою і зараз ми отримуємо імпортну електроенергію або аварійну допомогу, якщо немає в цей час імпорту від європейських партнерів. Обсягу зараз вистачає, щоб збалансувати, але влітку і взимку, на жаль, цього обсягу буде напевне не вистачати", - зазначив очільник ДТЕК.

Крім того, Сахарук вказав на чотири критерії, за якими можуть бути запроваджені годинні відключення електроенергії в кожній області. Отже, це:

- не відновлення пошкодженої або знищеної ворогом теплової генерації;

- значне зростання споживання, яке зазвичай відбувається у липні-серпні;

- недостатність електроенергії, яку ми отримуємо від європейських партнерів;

- неможливість передачі потужності до деяких регіонів.

Уточнюється, що для введення обмежень всі чотири умови мають бути одночасними.

"Тоді єдиний спосіб збалансувати систему - це знизити споживання, а це можливо лише погодинними графіками відключень. Іншого способу ще ніхто не вигадав, на жаль", - сказав Сахарук.

Він також повідомив, що на даний час споживання електроенергії не перевищує попит. Комфортна температура дозволяє людям обходитися без кондиціонерів, а опалення вже вимкнуто. Відсутність пікових навантажень дозволяє ефективно управляти енергосистемою, тому енергетики не вдаються до відключень.

Раніше Галущенко порадив українцям готуватися до всіх сценаріїв і купувати павербанки: "Мета ворога - тотальний блекаут"

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті