Оборонний комітет ВР підтримав законопроєкт про демобілізацію строковиків

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого вніс до парламенту законопроєкт про демобілізацію строковиків. Оборонний комітет ВР підтримав документ. Про це LIGA.net повідомив секретар комітету з нацбезпеки й оборони Роман Костенко.

За його словами, строковикам, які будуть звільнені в запас, пропонують дати відстрочку від подальшої мобілізації на 12 місяців.

22 лютого законопроєкт було опубліковано на сайті Ради.

Президент визначив документ як невідкладний.

Як зазначено в порівняльній таблиці до законопроєкту, документ пропонує можливість звільнити в запас військовослужбовців строкової служби, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки.

"Установити, що під час проведення мобілізації, оголошеної указом президента від 24 лютого 2022 року "Про загальну мобілізацію", військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, звільняються з військової служби в запас у терміни, визначені указом президента", - йдеться в документі.

У разі ухвалення закон набуде чинності наступного дня після підписання його президентом.

Раніше нардеп Цимбалюк казав, що в Україні необхідно якнайшвидше провести демобілізацію строковиків.

"Ми вимагаємо, щоб негайно, до двох місяців вони були демобілізовані. Вони цього заслуговують, вони прослужили декілька місяців, а дехто декілька років. І їхній термін відстрочки має бути 12 місяців, аби вони могли влаштувати своє цивільне життя, а дехто з них і підписати контракт на продовження служби", - пояснював політик.

Нагадаємо, раніше у ВР розкритикували ідею броні від мобілізації за "податковою ознакою". 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті