Німецький виробник шоколаду Ritter Sport залишився на ринку РФ, тому що "російські діти теж люблять їсти шоколад"

Німецький виробник шоколаду Ritter Sport залишився на російському ринку після початку бойових дій в Україні, тому що "російські діти теж люблять їсти шоколад". Таке пояснення співпраці з державою-агресором дав гендиректор компанії Ritter Sport Андреас Ронкен в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel", пише BRIEFLY 1 червня.

Крім того, відхід із російського ринку призвів би до звільнення 200 працівників на підприємстві в німецькому Вальденбуху.

"Цей випадок показує дилему між позицією і відповідальністю. Росія - наш другий за величиною ринок... На Росію припадає майже 10% загальної виручки Alfred Ritter", - сказав Ронкен, підкресливши, що він вважає правильним рішення залишитися на російському ринку. 

Зазначається, що після початку конфлікту компанія Ritter Sport зазнала різкої суспільної критики за співпрацю з державою-агресором. За словами гендиректора, цією ситуацією його компанія "скористалася, щоб вказати на те, що російські діти теж люблять їсти шоколад".

Він наголосив, що не може "постачати продукцію тільки в ті країни, які поводяться на сто відсотків відповідно до нашої моралі", і що конфлікт в Україні "не буде виграно за допомогою обмежень на продукти харчування".

"Як компанія середнього розміру, ми безумовно не можемо більше залишатися осторонь усього політичного. Можливо, скоро у нас виникне така ж проблема з Китаєм", - не виключає Ронкен.

Ронкен водночас зазначив, що частину прибутку, отриманого від бізнесу в Росії, компанія передає берлінській некомерційній організації гуманітарної допомоги Ukraine-Hilfe. До кінця 2023 року, за його словами, внески оцінювали майже в €1 млн. Скільки податків він залишає в РФ, шоколадних справ майстер не сказав. 

Раніше повідомлялося, що Зеленський висловився про слабкість санкцій проти РФ: "У кожній російській ракеті є критичні компоненти із західних країн".

Статті

Країна
27.12.2024
10:30

Діти, постраждалі від війни: хто має право на цей статус та які він дає пільги

Багато хто вважає статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, тотожним статусу "дитина війни". Це не так.
Світ
26.12.2024
11:39

Сирійський ляпас путіну: наслідки

Репутаційний ефект від падіння режиму Башара Асада в Сирії для російського диктатора можна порівняти з ситуацією, ніби його відшмагати по щоках прямо на трибуні під час засідання Генеральної асамблеї ООН
Світ
25.12.2024
12:00

«Давайте уявимо, що перемагає Зеленський». Російські ЗМІ про Україну

Чому це «11 грудня ЗСУ завдали удару шістьма ракетами ATACMS по Ростовській області і при цьому не бояться ударів у відповідь?»
Всі статті