Німецька компанія вирішила засудити Газпром за недопостачання газу

Німецька компанія Uniper ініціює арбітраж проти компанії Газпром експорт, яка входить до складу російського газового гіганта Газпром та вимагає компенсації збитків за недотриманий із росії газ. Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на прес-реліз компанії Uniper.

У межах арбітражу, який відбудеться в Стокгольмі, Uniper вимагає відшкодування збитків, понесених компанією у зв'язку з недопоставкою обсягів газу з червня 2022 року. Їх компанія вже оцінює у не менш як 11,6 мільярда євро, прогнозуючи, що до кінця 2024-го ця сума зросте.

"Uniper змушена закуповувати заміщувальні обсяги (газу) за вищою вартістю, щоб виконати власні зобов'язання перед клієнтами, засновані на раніше узгоджених цінах та обсягах. Це призводить до того, що Uniper має нести всі витрати на заміщення", – пояснюють у компанії.

Також Uniper оголосила про намір "максимально дистанціюватися, як юридично, так і кадрово", від свого російського підрозділу Юніпро. Його продаж мав відбутися ще влітку 2021 року, але угоду не було схвалено з російського боку й досі.

Компанія Газпром експорт своєю чергою заявила, що "не визнає порушення контрактів і правомірність заявлених вимог Uniper про відшкодування збитків", і готується відстоювати свою позицію в арбітражі.

Uniper, яка керує газовими, вугільними та гідроелектростанціями по всій Європі, є найбільшим покупцем російського газу в Німеччині. У вересні уряд Німеччини ухвалив рішення націоналізувати Uniper на тлі енергетичної кризи.

В останні місяці компанії довелося замінити російські постачання на альтернативи з відкритого ринку, де ціни різко зросли, оскільки РФ суттєво обмежила постачання газу через "Північний потік" під приводом його технічної несправності.

Як раніше повідомлялося, у російському Газпромі загрожують припинити постачати газ, якщо ЄС запровадить обмеження ціни.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті